Dane prezentowane na tej stronie mają charakter ogólny. Wybierz rekrutację, aby zobaczyć informacje z nią związane.

wybierz rekrutację

Przewodnik po IRK dla kandydatów z polską maturą na studia I stopnia
| Aleksandra Stadnik

Drogi Kandydacie,

 

by pomóc Ci w stworzeniu konta w IRK oraz prawidłowym dokonaniu zgłoszenia, zamieszczamy poniżej kilka ważnych informacji.

Pamiętaj również, by zaglądać na stronę https://rekrutacja.uew.pl/

Najważniejsze terminy rekrutacji na nasz Uniwersytet znajdziesz pod linkami:

HARMONOGRAM I stopień studiów stacjonarnych

HARMONOGRAM I stopień studiów niestacjonarnych

 

 Trzymamy kciuki! Powodzenia!

Krok 1. Kandydat tworzy konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Krok 2. Po zalogowaniu Kandydat z zakładce „Formularze osobowe” uzupełnia dane w poszczególnych sekcjach. Bardzo ważne jest prawidłowe wprowadzenie danych w sekcji „Wykształcenie” (w polu „Dokumenty” ”Wykształcenie średnie”)

I.  Jeżeli Kandydat posiada świadectwo dojrzałości wydane po 2005 roku wybiera opcję „Nowa matura/z aneksem (punkty)”, wprowadza pozostałe dane i zatwierdza funkcją „Zapisz”. Pojawi się funkcja „Zapisz i edytuj wyniki egzaminów”, Kandydat zaznacza wszystkie przedmioty zdawane na maturze wraz z ich poziomem. Wyniki matur zostaną pobrane przez Uczelnię z Krajowego Rejestru Matur. W przypadku gdy Kandydat nie wyraził na to zgody (w oświadczeniu o wyborze przedmiotów w szkole średniej) powinien sam wpisać wyniki egzaminu maturalnego.

 

II.  Jeżeli Kandydat posiada świadectwo dojrzałości wydane przed 2005 r. (tzw. „starą maturę”) wybiera opcję „Stara matura (oceny)”, wprowadza pozostałe dane i zatwierdza funkcją „Zapisz”. Pojawi się funkcja „Zapisz i edytuj wyniki egzaminów”, Kandydat zaznacza wszystkie przedmioty zdawane na maturze wraz z ocenami.

 

UWAGA: Kandydaci, którzy nie zdawali na egzaminie dojrzałości (matura) matematyki zobowiązani są do wyboru spośród przedmiotów w formularzu matematyki (bez uzupełniania wyników).  Punkty rekrutacyjne z matematyki (świadectwo) zostaną przeliczone przez Komisję Rekrutacyjną.

 

Krok 3. Kandydat zapoznaje się z ofertą kierunków studiów i dodaje zgłoszenia na wybrane przez siebie kierunki. Nie ma ograniczenia co do liczby zgłoszeń.

Krok 4. Kandydat wgrywa do systemu zdjęcie elektroniczne spełniające wymogi określone na stronie:
https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu

UWAGA: Niedopuszczalne jest wgrywanie zdjęć typu „selfie”.

Krok 5. Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł za każde zgłoszenie. Jeśli Kandydat dokona zgłoszeń na więcej niż jeden kierunek, ale uiści mniejszą liczbę opłat rekrutacyjnych, ustala priorytety opłat (czyli w jakiej kolejności jego zgłoszenia będą opłacane).