Krok 1. Kandydat tworzy konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (dotyczy obywateli polskich).
Krok 2. Po zalogowaniu Kandydat z zakładce „Formularze osobowe” uzupełnia dane w poszczególnych sekcjach. Bardzo ważne jest prawidłowe wprowadzenie danych w sekcji „Wykształcenie średnie”.
I. Jeżeli Kandydat posiada świadectwo dojrzałości wydane po 2005 roku wybiera opcję „Nowa matura/z aneksem (punkty)”, wprowadza pozostałe dane i zatwierdza funkcją „Zapisz”. Pojawi się funkcja „Zapisz i edytuj wyniki egzaminów”, Kandydat zaznacza wszystkie przedmioty zdawane na maturze wraz z ich poziomem. Wyniki matur zostaną pobrane przez Uczelnię z Krajowego Rejestru Matur. W przypadku gdy Kandydat nie wyraził na to zgody (w oświadczeniu o wyborze przedmiotów w szkole średniej) powinien sam wpisać wyniki egzaminu maturalnego.
UWAGA: W polu „Rodzaj dokumentu” Kandydat nie wybiera opcji „Świadectwo ukończenia szkoły (oceny)”.
Kandydaci maturzyści 2021 – informacja w Aktualnościach
II. Jeżeli Kandydat posiada świadectwo dojrzałości wydane przed 2005 r. (tzw. „starą maturę”) wybiera opcję „Stara matura (oceny)”, wprowadza pozostałe dane i zatwierdza funkcją „Zapisz”. Pojawi się funkcja „Zapisz i edytuj wyniki egzaminów”, Kandydat zaznacza wszystkie przedmioty zdawane na maturze wraz z ocenami.
Krok 3. Kandydat zapoznaje się z ofertą kierunków studiów i dodaje zgłoszenia na wybrane przez siebie kierunki. Nie ma ograniczenia co do ilości zgłoszeń.
Krok 4. Kandydat wgrywa do systemu zdjęcie elektroniczne spełniające wymogi określone na stronie https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu
UWAGA: Niedopuszczalne jest wgrywanie zdjęć typu „selfie”.
Krok 5. Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł za każde zgłoszenie. W systemie istnieje możliwość ustalenia priorytetów w przypadku większej ilości zgłoszeń (informacja w Aktualnościach).